Zespół z włoszczowskiego liceum został po raz kolejny mistrzem województwa świętokrzyskiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym (fot. archiwum prywatne).

„Sikorski” z Włoszczowy mistrzem województwa w turnieju motoryzacyjnym. Jedzie na finał ogólnokrajowy na Śląsk

Drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie w składzie: Filip Sztuka, Marcin Nowak i Adrian Józefowski po raz kolejny będzie reprezentować województwo świętokrzyskie w finale centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

10 maja uczniowie „Sikorskiego” wygrali etap powiatowy, który odbył się w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie. Adrian Józefowski został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dzień później – 11 maja zwycięska drużyna z liceum rywalizowała w Kielcach z reprezentantami innych powiatów o tytuł mistrza województwa i udział w finale ogólnopolskim w Żarnowcu (województwo śląskie).

Młodzi zawodnicy wykazali się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdą sprawnościową motorowerem i samochodem.

W zmaganiach wojewódzkich najlepsza okazała się drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie w składzie: Filip Sztuka, Marcin Nowak i Adrian Józefowski. 

Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Jędrzejowie, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sichowie Dużym.

/RB/

UDOSTĘPNIJ