Symboliczne przekazanie tomografu komputerowego w szpitalu. Poseł Krzysztof Lipiec pod wrażeniem zmian w ZOZ-ie
25 stycznia oddano symbolicznie do użytku wart około 3 miliony złotych jeden z najlepszych w województwie, profesjonalny tomograf komputerowy, który włoszczowski szpital otrzymał pół roku temu od wojewody świętokrzyskiego.
Modułowa pracownia tomografii komputerowej dotarła do Włoszczowy w czerwcu 2021 roku. Sprzęt, jak opowiadał we wtorek dyrektor placówki Rafał Krupa, trzeba było przystosować i wyposażyć w odpowiedni osprzęt, ale już działa i służy do precyzyjnej diagnostyki obrazowej pacjentów.
Tylko od początku stycznia wykonaliśmy ponad 200 badań. Aparat działa doskonale, jest bardzo wysokiej klasy. Nasz szpital świadczy usługi tomografii komputerowej w ramach kontraktu z NFZ. Obecnie badania świadczone są zarówno dla pacjentów hospitalizowanych w ZOZ Włoszczowa, jak i dla osób z zewnątrz, które posiadają skierowanie na badanie tomografem – informował Rafał Krupa, dodając, że szpital od bardzo dawna nie był tak dobrze doposażony w sprzęt, pozyskany w głównej mierze dzięki funduszom pochodzącym z budżetu państwa.
Kiedy obejmowaliśmy władzę w starostwie powiedzieliśmy, że naszym priorytetem będzie szpital, ponieważ w tym czasie znajdował się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. I słowa dotrzymaliśmy – przypomniał starosta Dariusz Czechowski.
W symbolicznym przekazaniu tomografu komputerowego uczestniczył między innymi poseł Krzysztof Lipiec, który – jak przyznał – bardzo mocno wspierał nasz szpital, aby pozyskał taki sprzęt do diagnostyki obrazowej.
Poseł Lipiec był pod wrażeniem korzystnych zmian, jakie zachodzą we włoszczowskim szpitalu. Podziękował Zarządowi Powiatu i dyrektorowi za działania czynione na rzecz placówki, poprosił również o przekazanie podziękowań całej załodze za codzienną walkę z koronawirusem.
Przy okazji wizyty w szpitalu Lipiec obejrzał też będący w przebudowie Oddział Chirurgii Ogólnej (remont zakończy się za niespełna miesiąc i pochłonie około 3 miliony złotych), nowe windy oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Wszystkie te inwestycje mogły powstać dzięki dofinansowaniu w wysokości 1,7 miliona złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
/RB/