Ulicę Wiśniową odwiedzili po pierwszym dniu remontu: (od lewej) radni powiatowi Paweł Strączyński i Sławomir Owczarek oraz burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Ruch na razie odbywa się płynnie. Co będzie robione niebawem? (zobacz film)

W środę, 17 lipca rozpoczęła się modernizacja jednej z ważniejszych dróg powiatowych we Włoszczowie – ulicy Wiśniowej. Póki co nie widać większych utrudnień.

Ulica nie została zamknięta dla użytkowników, a przynajmniej odcinek od 1 Maja do Żeromskiego. Na razie ruch odbywa się tutaj płynnie. Można bez problemu dojechać do instytucji publicznych oraz punktów handlowych zlokalizowanych przy tej drodze.

Od środy sfrezowano już nawierzchnię na odcinku od ulicy Żeromskiego przy Domu Kultury do Kusocińskiego. Drogowcy przygotowują się do budowy w tym miejscu kanalizacji deszczowej.

W czwartek odwiedzili to miejsce przedstawiciele gminy Włoszczowa, która finansuje całą inwestycję. Przypomnijmy, że koszt przebudowy samej ulicy Wiśniowej to ponad 1,7 miliona złotych. Ponad kilometr drogi (od 1 Maja do Sportowej za stadionem) ma być gotowy do końca października.

Po wykonaniu odwodnienia i położeniu asfaltu na Wiśniowej rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej na sąsiednim osiedlu Brożka. Koszt budowy samej kanalizacji to 4,6 miliona złotych.

Ten etap ma się zakończyć w kwietniu 2020 roku. Cała inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w wysokości 85 procent kosztów zadania.

Sławomir Owczarek – dyrektor Biura ds. inwestycji

“Mam nadzieję, że po wykonaniu tej inwestycji cały problem z wodą płynącą ulicą Wiśniową zostanie całkowicie rozwiązany, a jednocześnie ulica zyska nową nawierzchnię na całej długości”.

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ