„W Chebdziu znajdują się dwie takie studnie wiercone z 1986 roku o głębokości około 70 metrów” - mówi wójt Moskorzewa Andrzej Walasek.

W Chebdziu powstanie ujęcie wody. Mieszkańcy kilku miejscowości będą mieć bieżącą wodę

Gmina Moskorzew planuje w tym roku rozpocząć procedurę związaną z budową ujęcia wody w Chebdziu.

Głównym celem tego zaplanowanego na dwa lata przedsięwzięcia jest poprawa jakości wody dostarczanej mieszkańcom oraz zabezpieczenie ciągłości dostaw dla całej miejscowości.

Warto podkreślić, że w Chebdziu znajdują się otwory studzienne oraz dwie studnie wiercone z 1986 roku o głębokości około 70 metrów.

Gmina Moskorzew zabezpieczyła w tegorocznym budżecie 60 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji technicznej oraz zagospodarowanie terenu pod przyszłe ujęcie.

Na tej działce w Chebdziu planowana jest w przyszłym roku budowa ujęcia wody (fot. Rafał Banaszek).

Władze gminy szacują, że całe przedsięwzięcie może pochłonąć około 8 milionów złotych. Złoży się na to budowa ujęcia w Chebdziu oraz sieci wodociągowej w tej miejscowości oraz pobliskich, to jest Lubachowach, Przybyszowie, Dalekie, Tarnawej Górze, Jadwigowie i Chlewskiej Woli.

Gmina Moskorzew będzie się starać o pozyskanie dofinansowania z zewnątrz na tę kosztowną inwestycję. Jak informuje wójt Andrzej Walasek, jest szansa pozyskania pierwszych 2 milionów złotych dotacji (63,63 procent) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Andrzej Walasek – wójt gminy Moskorzew

“Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom, których byłem inicjatorem, spełni się marzenie mieszkańców tej części gminy o własnym wodociągu”.

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ