Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński pokazuje miejsce, w którym ma powstać żłobek (fot. Rafał Banaszek).

W Krasocinie powstanie żłobek dla najmłodszych. To drugi taki obiekt po Włoszczowie

2 kwietnia wójt Krasocina Ireneusz Gliściński podpisał umowę na opracowanie projektu żłobka samorządowego. To druga taka placówka dla najmłodszych, która powstanie w powiecie włoszczowskim.

Nowy obiekt oświatowy zostanie wybudowany za blokiem mieszkalnym w Krasocinie. Gmina, jak opowiada wójt Ireneusz Gliściński, musiała najpierw przejąć grunty należące od Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator we Włoszczowie oraz osoby prywatnej, co trwało około 1,5 roku. Dysponentem terenu została w lutym tego roku. Żłobek ma być wybudowany w przyszłym roku w ramach rządowego programu „Maluch plus”. Opiekę znajdzie w nim od 40 do 45 dzieci w wieku do 3 roku życia. Warto dodać, że w ramach tej inwestycji powstanie też ekologiczna kotłownia, która zapewni ciepło również sąsiedniemu blokowi oraz ośrodkowi zdrowia.

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

Rozwój gminy Krasocin planowany jest w perspektywie wieloletniej. Po inwestycjach w obszarze opiekuńczo-oświatowym, to jest przebudowie, remontach wszystkich placówek oświatowych, wybudowaniu boisk wielofunkcyjnych i placów zabaw przy wszystkich szkołach oraz brakującego przedszkola w Olesznie – przyszedł czas na zaspokojenie potrzeb najmłodszych mieszkańców naszej gminy, czyli na budowę gminnego żłobka. Funkcjonowanie żłobka pomoże młodym rodzicom w szybszym powrocie do pracy”.

/RB/

Na zdjęciu: Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński pokazuje miejsce, w którym ma powstać żłobek (fot. Rafał Banaszek).

UDOSTĘPNIJ