Dyrektor szpitala Rafał Krupa (przy mównicy) poinformował w piątek radnych powiatowych o uruchomieniu dwóch nowych oddziałów.

We włoszczowskim szpitalu będą wykonywane operacje zaćmy i zabiegi ginekologiczne

Oddział okulistyki jednego dnia i poradnia okulistyczna powstaną we włoszczowskim szpitalu. Pieniądze będą też między innymi na ginekologię jednego dnia. Włoszczowie pomógł wicewojewoda świętokrzyski.

28 czerwca Rada Społeczna Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie wyraziła zgodę na uruchomienie w naszym szpitalu dwóch dodatkowych oddziałów. Mowa o okulistyce jednego dnia (operacje zaćmy) oraz poradni okulistycznej.

Włoszczowski ZOZ czeka obecnie na ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursów. Kontrakt na oba oddziały opiewa na kwotę 4 milionów złotych.

Niebagatelną rolę odegrał tutaj wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, który został przewodniczącym Rady Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Mamy swojego ambasadora w NFZ. Bez jego pomocy nie mielibyśmy tych środków – powiedział na sesji Rady Powiatu w piątek Rafał Krupa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Dodajmy, że już od 1 sierpnia rusza w naszym szpitalu poradnia reumatologiczna dla dzieci oraz poradnia neurologiczna jednego dnia. ZOZ jest już po konkursie i czeka na podpisanie umowy.

Jeśli chodzi o ginekologię jednego dnia, będzie to pierwszy taki oddział w województwie. We włoszczowskim szpitalu mają być wykonywane same zabiegi chirurgiczne.

Lekarze ginekolodzy, jak poinformował dyrektor Krupa,  będą pracować tylko jeden, dwa dni w tygodniu. Pacjentki będą zaopatrywane w trybie do 24 godzin. Dla nich będzie przygotowane pięć łóżek na oddziale.

/RB/

UDOSTĘPNIJ