Spotkanie wiceministra spraw zagranicznych z włoszczowską młodzieżą ze szkół średnich (fot. Starostwo Powiatowe).

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk odwiedził szpital i spotkał się z młodzieżą ze szkół średnich

11 października powiat włoszczowski odwiedził Piotr Wawrzyk – sekretarz stanu do spraw prawnych, prawno-traktatowych, Narodów Zjednoczonych oraz konsularnych i parlamentarnych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Najpierw wiceminister spraw zagranicznych spotkał się w Starostwie Powiatowym z młodzieżą z trzech szkół średnich, prowadzonych przez powiat.

Rozmawiał z młodzieżą na różne tematy, dotyczące bieżącej sytuacji naszego kraju, w tym na temat kryzysu migracyjnego i ciężkiej sytuacji na granicy z Białorusią. Uczniowie mieli do ministra wiele pytań, na które chętnie odpowiadał – poinformowało włoszczowskie starostwo.

Kolejnym punktem wizyty Wawrzyka w naszym powiecie było spotkanie z pracownikami filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Wiceminister przekazał włoszczowskiej placówce kilkanaście książek.

Po spotkaniu w bibliotece Piotr Wawrzyk wraz z Zarządem Powiatu udał się do Szpitala Powiatowego imienia Jana Pawła II, gdzie obejrzał przekazany przez wojewodę tomograf komputerowy i remontowany Oddział Chirurgii.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ