W uroczystości przekazania samochodu uczestniczyli wicewojewoda, przedstawiciele komendy wojewódzkiej i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz gminy Krasocin (fot. Rafał Banaszek).

Wicewojewoda przekazał samochód strażakom. Wójt obiecał mu w przyszłości… honorowe obywatelstwo Krasocina (zobacz film)

17-letniego busa otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie od Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Mimo leciwego wieku pojazdu, władze gminy i druhowie są bardzo zadowoleni.

Przekazanie auta odbyło się 15 kwietnia podczas sesji Rady Gminy. Kluczyli wręczył prezesowi straży Bartłomiejowi Robakowi osobiście wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Kluczyki do busa przekazał przed Urzędem Gminy Krasocin wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski (fot. Rafał Banaszek).

Pojazd ten to 9-osobowy volkswagen transporter kombi z 2002 roku, który ma na liczniku 300 tysięcy przejechanych kilometrów. Pochodzi z zasobów Straży Granicznej.

Tak wygląda „nowy” nabytek krasocińskiej straży pożarnej (fot. Rafał Banaszek).

Jak się dowiedzieliśmy, ma pomóc jednostce OSP Krasocin w realizacji zadań statutowych, w tym zmniejszenia kosztów transportowych orkiestry i grupy tanecznej Aplauz.

Warto nadmienić, że 11 maja w Kielcach Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina weźmie udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka, organizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ