Letnia akcja sprzątania sołectwa Ciemiętniki (fot. UG Kluczewsko).

Kończy się wielkie sprzątanie w sołectwach gminy Kluczewsko. Mieszkańcy zebrali około 400 worków śmieci i zlikwidowali dwa dzikie wysypiska

400 worków śmieci zebrało do tej pory 470 mieszkańców 15 sołectw, które zaangażowały się w akcję proekologiczną „Tu mieszkam, tu sprzątam 2019”.

Celem przedsięwzięcia realizowanego w ramach zadania publicznego Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego jest przeprowadzenie akcji sprzątania terenów zielonych gminy Kluczewsko, propagowanie zasad segregacji odpadów oraz dbania o środowisko.

Akcja wielkiego sprzątania sołectw rozpoczęła się w sierpniu i zakończy w październiku. Uczestniczą w niej chętne osoby ze zgłoszonych do projektu sołectw. Na zakończenie wspólnych działań odbywają się spotkania integracyjne.

W tegorocznej edycji sprzątanie mają już za sobą sołectwa: Bobrowniki, Bobrowska Wola, Boża Wola, Brzeście, Ciemiętniki, Dobromierz, Jeżowiec, Kluczewsko, Kolonia Bobrowska Wola, Kolonia Pilczyca, Miedziana Góra, Pilczyca, Praczka, Rączki i Zalesie.

W akcji wzięło udział łącznie 470 osób, którzy uzbierali 400 worków śmieci. Sołectwa Bobrowska Wola i Kolonia Bobrowska Wola dodatkowo zlikwidowały dwa dzikie wysypiska śmieci.

Projekt „Tu mieszkam, tu sprzątam 2019” realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania w partnerstwie z gminą Kluczewsko, Komunalno-Usługowym Zakładem Gospodarczym, Nadleśnictwem Przedbórz, Przedborskim Parkiem Krajobrazowym oraz sołtysami i radami sołeckimi.

/RB/

UDOSTĘPNIJ