Władze powiatu włoszczowskiego z komendantem powiatowym policji, dwoma koziołkami Spoko oraz dziećmi z „jedynki” (fot. archiwum KPP Włoszczowa).

Włoszczowscy policjanci ze swoją nową maskotką uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez pasy

28 spotkań profilaktycznych z uczniami klas pierwszych przeprowadzili od początku września włoszczowscy funkcjonariusze w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci przypomnieli dzieciom, jak należy prawidłowo poruszać się po drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z powrotem. Jedno z ostatnich spotkań odbyło się we włoszczowskiej „jedynce”.

Było to niecodzienne spotkanie, na którym komendant powiatowy policji Mariusz Przyborowski pożegnał zasłużonego już koziołka Spoko i przedstawił najmłodszym nową maskotkę włoszczowskiej policji – koziołka Spoko w mundurze, którego ufundowało Starostwo Powiatowe.

Po lekcji teorii najmłodsi przeszli do praktyki. Policjanci i towarzyszący im nowy koziołek pokazali dzieciom, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami poruszać się po przejściu dla pieszych. Każdy pierwszoklasista otrzymał także element odblaskowy.

Uczenie dzieci prawidłowych zachowań w drodze do i ze szkoły włoszczowscy policjanci realizują od kilkunastu lat, tuż po wakacjach. Zdaniem funkcjonariuszy maskotka to najlepszy sposób, aby dotrzeć do dzieci. 

Monika Jałocha – oficer prasowy włoszczowskiej policji

“Bezpieczeństwo najmłodszych uczniów w drodze do szkoły i bezpieczny powrót do domu to jeden z priorytetów działania włoszczowskich policjantów”.

 

 

 

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ