Akcję wspierają: (od lewej) Małgorzata Gusta, Łukasz Karpiński, Rafał Żelichowski i Dariusz Czechowski (fot. Starostwo Powiatowe).

Pierniki dla żołnierzy w cukierni Migoń. Powiatowa akcja #muremzapolskimmundurem

Na Mikołaja, 6 grudnia w powiecie włoszczowskim została zainicjowana akcja #muremzapolskimmundurem. Starostwo chce przekazać pierniki na wigilię dla żołnierzy broniących polskiej granicy na wschodzie.

Jak czytamy na stronie internetowej powiatu, każdy, kto chce wyrazić wdzięczność oraz solidarność z polskimi żołnierzami i pozostałymi służbami mundurowymi, może zakupić piernik bożonarodzeniowy w cukierni Migoń i dostarczyć go do biura podawczego w starostwie (pokój numer 100) do 17 grudnia.

Wszystkie słodkości zostaną następnie przekazane na wschodnią granicę, gdzie podczas wigilii zagoszczą na stołach naszych żołnierzy. Warto dodać, że pierniki wypieczono według receptury Koła Gospodyń Wiejskich Cieślaneczki z Ciesiel. 

Powiat szykuje też nagrody dla mieszkańców. Spośród wszystkich darczyńców po Nowym Roku zostanie rozlosowanych 10 zestawów gadżetów ufundowanych przez starostwo.

Tak wygląda piernik upieczony przez cukiernię Migoń według przepisu KGW Cieśle (fot. Starostwo Powiatowe).

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/najlepszy-piernik-bozonarodzeniowy-z-zobaczcie-najlepsze-wypieki-w-powiecie-wloszczowskim

UDOSTĘPNIJ