Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek chwalił współpracę z zarządem Włoszczowskiego Towarzystwa Wędkarstwa Sportowego Big Fish.

Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish podsumowało rok. Będą podwyżki opłat od tego roku

18 lutego w Klubie Seniora odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Włoszczowskiego Towarzystwa Wędkarstwa Sportowego Big Fish. Podsumowano miniony rok i nakreślono plany na bieżący. Będą podwyżki opłat za możliwość wędkowania.

W dorocznym spotkaniu członków największej organizacji wędkarskiej w powiecie włoszczowskim wziął udział burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wędkarz z zamiłowania, od 2022 roku pierwszy honorowy członek Big Fish.

Poinformował on, że w zeszłym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie podpisał umowę z zarządem towarzystwa na dzierżawę zbiornika na kolejne 10 lat. Burmistrz wspomniał też o ostatnich inwestycjach gminnych na Klekocie, chwalił współpracę z Big Fish.

Inwestujemy w Klekot, chcemy, żeby się rozwijał ­– informował wędkarzy honorowy członek Big Fish Grzegorz Dziubek.

Inwestujemy w Klekot, chcemy, żeby się rozwijał, żeby był miejscem rekreacji, turystyki, ale również atrakcyjnym łowiskiem dla wędkarzy. Myślę, że współpraca będzie się rozwijać na linii Gmina Włoszczowa – Ośrodek Sportu i Rekreacji – Big Fish – społeczeństwo. Więcej nie trzeba – stwierdził Grzegorz Dziubek, za co otrzymał brawa.

Podczas walnego zebranie 50 obecnych członków Big Fish udzieliło jednogłośnie absolutorium zarządowi za ubiegły rok. Przyjęto harmonogram zawodów wędkarskich na tren rok oraz przegłosowano kilka propozycji zarządu, między innymi dotyczących podwyżek opłat za wpisowe (z 1000 na 1200 złotych), składki członkowskiej (z 300 na 350 zł) oraz licencji jednodniowych na wędkowanie (z 60 na 80 zł).

Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish istnieje od końca 2008 roku. Obecnie zrzesza 206 członków (w ubiegłym roku przyjęto 9 nowych osób z powiatu włoszczowskiego). To największa organizacja wędkarska w powiecie.

W ubiegłym roku stowarzyszenie Big Fish wpuściło do Klekotu ponad 2 tony 700 kilogramów ryb, przeznaczając na ten cel rekordowe przeszło 97 tysięcy złotych (wpływy organizacji w 2023 wyniosły łącznie 174 tysiące). Towarzystwo dba nie tylko o sukcesywne zarybianie łowiska, ale również o jego stan i otoczenie.

W minionym roku organizacja ta wywalczyła od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach prawie 65 tysięcy złotych odszkodowania za szkody wyrządzone przez bobry. Za te pieniądze usunięto między innymi wszystkie zapadliska i nory po bobrach oraz rozłożono siatkę wzdłuż brzegu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ