Nagrodzeni uczniowie ze swoimi rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i władzą gminy.

Wójt Krasocina nagrodził 19 najzdolniejszych uczniów w gminie. Wybrano też najlepszego z tego grona (zobacz film)

19 uczniów z pięciu szkół podstawowych z gminy Krasocin otrzymało nagrody finansowe wójta za wysokie wyniki w nauce oraz wybitne sukcesy i osiągnięcia. Po raz pierwszy uhonorowano też najlepszego ucznia w gminie.

Nagrody dostali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych, biblijnych, sportowych oraz etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Po raz kolejny nasza gmina okazała się najlepsza w powiecie włoszczowskim pod względem ilości laureatów i finalistów konkursów – podkreślał dumny wójt Ireneusz Gliściński.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się na sesji Rady Gminy w przeddzień zakończenia roku szkolnego, 18 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie. Laureaci otrzymali po 490 złotych, finaliści po 300 złotych.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych ze swoimi nauczycielami ze szkoły w Krasocinie oraz władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).

Najwięcej nagrodzonych – siedmioro pochodziło z Zespołu Placówek Oświatowych imienia rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie. Byli to: Kacper Siwek, Andrzej Górecki, Kamil Kaliszewski, Leonard Pełka, Weronika Skrzypczyk, Adrian Marcinkowski i Jakub Pasiński.

Finaliści i laureaci ze swoimi opiekunami, dyrektorami szkoły w Krasocinie i władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).

Sześć kolejnych nagrodzonych uczniów to wychowankowie Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Czostkowie: Błażej Dyksiński, Natalia Robak, Oliwia Wijas, Ada Dyksińska, Daria Kaczmarczyk i Maja Wrona.

Laureaci konkursów z Czostkowa z nauczycielami, dyrekcją szkoły i władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).

Ze Szkoły Podstawowej imienia Armii Krajowej w Olesznie nagrodzono trzy osoby: Martę Jasnos, Mateusza Wójcikowskiego i Wiktorię Karpińską.

Finaliści i laureaci z opiekunami, dyrekcją szkoły w Olesznie i władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).

Dwie nagrody wójta powędrowały do Szkoły Podstawowej imienia Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Otrzymali je: Aleksandra Siwek i Maciej Wydrych. Uhonorowano też Dominika Sornata z Zespołu Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bukowie.

Finaliści ze szkoły w Mieczynie z opiekunami, dyrektorką szkoły i władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).
Finalista z Bukowy z swoją nauczycielką, dyrektorką szkoły i władzą gminy (fot. Rafał Banaszek).

Po raz pierwszy w historii wójt Ireneusz Gliściński wręczył nagrodę specjalną dla najlepszego ucznia w roku szkolnym 2018/2019 w całej gminie. Został nim Leonard Pełka ze szkoły w Krasocinie.

Leonard Pełka ze szkoły w Krasocinie otrzymał od władz samorządowych statuetkę dla najlepszego ucznia w roku szkolnym 2018/2019 w całej gminie (fot. Rafał Banaszek).

Władze samorządowe gminy wręczyły też podziękowania opiekunom nagrodzonych uczniów oraz dyrektorom szkół, którzy otrzymali dyplomy i róże.

Rafał Banaszek

UDOSTĘPNIJ