Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomniała o włoszczowskim szpitalu, przekazując mu specjalistyczne łóżka (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podarowała Włoszczowie 20 łóżek szpitalnych za 150 tysięcy złotych

19 listopada Szpital imienia Jana Pawła II we Włoszczowie otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 łóżek szpitalnych o wartości 90 tysięcy złotych, 5 łóżek do intensywnej terapii za 60 tysięcy i 5 materacy przeciwodleżynowych za kwotę 12,5 tysiąca.

Pozwolą one doposażyć oddziały, na których obecnie leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem, to jest Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chirurgii Ogólnej oraz oddziały wewnętrzne.

To nie pierwszy transport z darami Fundacji WOŚP, który dotarł w tym roku do włoszczowskiego szpitala. W kwietniu i czerwcu otrzymaliśmy pokaźną partię przyłbic, masek chirurgicznych i kombinezonów ochronnych o łącznej wartości 17,5 tysiąca złotych.

Ponadto Fundacja WOŚP poinformowała dyrektora szpitala Rafała Krupę, że do końca tego roku do Włoszczowy zostanie jeszcze przekazana aparatura medyczna, to jest dwa respiratory o wartości ponad 80 tysięcy złotych oraz 5 kardiomonitorów za przeszło 130 tysięcy.

Dobro wraca – można by rzec. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy doceniła tym samym starania powiatu włoszczowskiego, który od wielu lat angażuje się i uczestniczy w zbiórkach pieniędzy organizowanych w styczniu przez WOŚP na rzecz potrzebujących. Co roku udaje się nam zebrać znaczne kwoty, które wracają później do Włoszczowy w postaci chociażby sprzętu dla szpitala.

/RB/

UDOSTĘPNIJ