Piękne jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Największe spotkanie opłatkowe w gminie Krasocin. Wieczerza wigilijna w Olesznie na blisko 150 osób

Około 150 osób uczestniczyło w wieczerzy wigilijnej, którą zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich Olesznianki z Oleszna. Było to jedno z największych tegorocznych spotkań opłatkowych w powiecie włoszczowskim.

Odbyło się ono 20 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olesznie. Było to już drugie spotkanie z okazji wigilii Świąt Bożego Narodzenia, zorganizowane przez miejscowe stowarzyszenia.

Wzięli w nim udział władze Powiatu Włoszczowskiego, Gminy Krasocin, proboszcz parafii, przedstawiciel Fundacji Stefana Artwińskiego z Kielc, radni, sołtysi, strażacy, gospodynie i funkcjonariusze policji. Spotkanie prowadzili radni Magdalena Szklarz z Rafałem Pacanowskim.

Na początku dzieci ze Szkoły Podstawowej imienia Armii Krajowej przedstawiły jasełka. Następnie zaproszono wszystkich na wieczerzę wigilijną, którą przygotowali społecznie członkinie kół gospodyń wiejskich z Oleszna i Woli Świdzińskiej, zespołu ludowego Melodia, Morsomaniacy i kucharki z miejscowej szkoły.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz choinek wykonanych przez uczestników gminnego konkursu na najładniejszą choinkę bożonarodzeniową. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na potrzeby oleszyńskiego przedszkola – organizatora konkursu.

/RB/

Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci ze szkoły w Olesznie.
UDOSTĘPNIJ