Czesław Malinowski z Włoszczowy zmarł 18 lipca w wieku 83 lat (fot. archiwum prywatne).

Pochowano długoletniego dyrektora włoszczowskiego Domu Kultury Czesława Malinowskiego

18 lipca w wieku 83 lat zmarł Czesław Malinowski, pedagog, długoletni dyrektor Domu Kultury, prezes Włoszczowskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury i oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jego pogrzeb odbył się 22 lipca. Został pochowany na cmentarzu parafialnym we Włoszczowie. Czesław Malinowski zmarł cztery dni wcześniej w hospicjum stacjonarnym w szpitalu, gdzie zmagał się ciężką chorobą nowotworową.

W imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego zmarłego pożegnała wiceprezes Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego ZNP Bożena Jasiowska.

Czesław Malinowski swoje życie poświęcił nie tylko rodzinie i pracy zawodowej, ale także pracy społecznej, w której na pierwszym miejscu stawiał na pomoc drugiemu człowiekowi. Życie nie szczędziło mu trosk i problemów. Po śmierci pierwszej żony Ireny poświęcił się opiece i wychowaniu synów – Jarosława i Krzysztofa. Będąc już dziadkiem w dalszym ciągu służył pomocą dzieciom i wnukom. Cieszył się, że doczekał również prawnuka. Cały czas uczestniczył w ich życiu, martwił się ich problemami, cieszył się z ich sukcesów. Od kilku lat zmagał się z chorobą swoją i żony Krystyny, która odeszła od nas w lutym tego roku. Z jej śmiercią nie mógł się pogodzić do końca swoich dni – mówiła Bożena Jasiowska.

Za swoją działalność społeczną Czesław Malinowski został odznaczony między innymi Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz odznakami: Za Zasługi dla Kielecczyzny, Zasłużony Działacz Kultury i Za Zasługi dla Obronności Kraju.

/RB/

UDOSTĘPNIJ