Od lewej: Rafał Pacanowski, Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński, Małgorzata Gusta i Rafał Krupa (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Powiat podarował szpitalowi ponad pół tysiąca kombinezonów ochronnych. Rozmawiano też o zapasach tlenu dla chorych na koronawirusa

550 kombinezonów ochronnych typu tyvek przekazał 31 marca na ręce dyrektora włoszczowskiego szpitala Zarząd Powiatu.

Środki ochrony osobistej zakupiono w ramach projektu „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna sprawia, że w naszym szpitalu wciąż przybywa chorych na Covid-19, a przekazane środki ochrony osobistej pomogą odpowiednio zabezpieczyć personel placówki.

 

 

Przy okazji spotkania Zarządu Powiatu z dyrektorem szpitala Rafałem Krupą poruszono też temat przygotowania technicznego oraz posiadanego sprzętu i zaplecza niezbędnego do prawidłowego działania Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Chodziło głównie o instalację tlenową na oddziałach covidowych oraz prawidłową koordynację dostaw tlenu. Rafał Krupa zapewniał, że nie ma z tym problemu. Instalacja działa, a zapas tlenu jest na bieżąco monitorowany – uspokoił Krupa.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazał z rezerwy celowej budżetu państwa wsparcie w wysokości pół miliona złotych na zwiększenie bazy do tlenoterapii pacjentów zakażonych koronawirusem we włoszczowskim szpitalu.

Ponadto wojewoda na bieżąco zabezpiecza dostawy butli transportowych 40-litrowych, które służą jako zabezpieczenie awaryjne – dodaje Dariusz Czechowski.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ