Sołectwo Ciemiętniki rozpoczęło tegoroczną akcję sprzątania gminy Kluczewsko (fot. Tomasz Suliga).

Sołectwo Ciemiętniki rozpoczęło akcję sprzątania gminy Kluczewsko. Sołtys przygotował dla mieszkańców super niespodziankę

Sołectwo Ciemiętniki rozpoczęło tegoroczną akcję ekologiczną w gminie Kluczewsko pod nazwą „Tu mieszkam, tu sprzątam”. Wzięło w niej udział ponad 30 osób. Nie brakowało licznych atrakcji.

W gminie Kluczewsko corocznie realizowane jest zadanie z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pod nazwą „Tu mieszkam, tu sprzątam”.

Jego głównym celem jest przeprowadzenie akcji sprzątania terenów zielonych, propagowanie zasad segregacji odpadów i dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Przedsięwzięcie to, w które angażują się wszystkie sołectwa w gminie, potrwa 3 miesiące  (sierpień – październik).

W tym roku zadanie gminne rozpoczęło z wielkim przytupem sołectwo Ciemiętniki. Dla uczestników sołtys i radny gminy Kluczewsko Damian Bakalarz przygotował niespodziankę – festiwal kolorów. Jak opowiadał, wszyscy byli pod wielkim wrażeniem.

Na koniec zorganizowano ognisko z wieloma atrakcjami (gry, zabawy dla dzieci i dorosłych – prowadząca Kamila Płoszaj) oraz zabawę taneczną.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ