Uczestnicy odbioru drogi w Woli Wiśniowej: (od lewej) Michał Szafrański, Zbigniew Matyśkiewicz, Sławomir Owczarek, Grzegorz Dziubek, Norbert Gąsieniec, Katarzyna Kmita, Dariusz Czechowski, Rafał Pacanowski, Leon Gawron i Łukasz Karpiński (fot. Grzegorz Dziubek).

Uroczyste odbiory ośmiu ostatnich wyremontowanych dróg powiatowych w gminach Włoszczowa, Radków i Krasocin

Tuż po świętach, 27 i 28 grudnia odbyły się uroczyste odbiory końcowe aż ośmiu dróg powiatowych. To ostatnie wyremontowane odcinki, jakie otwarto symbolicznie w końcówce roku.

Chodzi między innymi o 830-metrową trasę przez las – od drogi wojewódzkiej 742 za Włoszczową do Woli Wiśniowej. Inwestycja kosztowała 1,1 miliona złotych (dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 717,7 tysiąca, dotacja od Gminy Włoszczowa – 271,5 tysiąca i wkład własny powiatu – 138,7 tys.).

– To ważny dla mieszkańców Woli Wiśniowej i okolicznych miejscowości odcinek drogi. Dzięki niemu zyskali oni dogodny skrót do drogi wojewódzkiej 742 z Włoszczowy do Jędrzejowa. Dziękuję burmistrzowi Gminy Włoszczowa i radnym miejskim za dofinansowanie tej inwestycji – powiedział starosta Dariusz Czechowski.

Również 27 grudnia odbył się symboliczny odbiór trzech kolejnych wyremontowanych dróg powiatu. Chodzi o odcinek Rogienice-Ogarka w gminie Włoszczowa o długości 1,4 kilometra i wartości 548 tysięcy złotych (większość kosztów – ponad 435 tysięcy pokryła rezerwa celowa budżetu państwa).

Dwie następne drogi znajdowały się w gminie Radków. Wyremontowano je dzięki dotacjom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Były to odcinki: Kwilina-Świerków (2,4 kilometra, koszt – 1,4 miliona złotych) oraz Radków młyn-Radków (600 metrów za 397,5 tysiąca zł).

28 grudnia miały miejsce odbiory czterech kolejnych dróg powiatu, dofinansowanych z budżetu państwa – tym razem w gminie Krasocin. Były to odcinki: Mieczyn-Gnieździska, Brygidów, Wojciechów i Lipie. Ich remont kosztował łącznie około 730 tysięcy złotych.

W odbiorze końcowym inwestycji uczestniczyły władze Powiatu Włoszczowskiego, Gmin Włoszczowa, Radków i Krasocin, radni powiatowi, miejscy i gminni oraz sołtysi okolicznych miejscowości.

Warto wspomnieć, że miesiąc wcześniej, w dniach 24-28 listopada otwarto uroczyście siedem pierwszych dróg powiatowych, przebudowanych głównie dzięki dotacjom z budżetu państwa. Mowa o odcinkach: Secemin, Wymysłów-Ludynia, Oleszno, Moskorzew, Konieczno-Modrzewie oraz ulice Floriańska i Zarzecze w Krasocinie. Poniżej film z ich odbioru końcowego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ