W środę, 2 października w Koziej Wsi odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy.

W Koziej Wsi i Motycznie rusza budowa dwóch wiaduktów za 58 milionów złotych. Plac budowy już przekazano wykonawcy (zobacz film)

Do końca przyszłego roku nad Centralną Magistralą Kolejową w dwóch miejscowościach powiatu włoszczowskiego zostaną wybudowane od podstaw dwa nowe wiadukty. Wartość inwestycji to około 58 milionów złotych.

Wiadukty te zastąpią przejazdy drogowe leżące między Włoszczową a Olszamowicami w powiecie koneckim. W środę, 2 października w Koziej Wsi i Motycznie spotkali się przedstawiciele kolei, wykonawca robót oraz władze powiatu włoszczowskiego.

Nowe obiekty inżynieryjne mają usprawnić ruch drogowy i kolejowy w tej części powiatu. Będą one mieć około 150 metrów długości, składać z dwóch pasów jezdni o szerokości 3 metrów każdy oraz specjalnych pasów pieszo-rowerowych. Wiadukty zostaną posadowione 7 metrów nad torami. Przy okazji tej inwestycji wykonane zostaną też nasypy oraz kilkaset metrów dróg dojazdowych.

Wiadukt w Koziej Wsi pochłonie 25,4 miliona złotych netto, a w Motycznie 21,4 miliona. Wykonawcą robót będzie firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Obiekty te, jak zapewniał w środę prezes spółki Władysław Nowak, mają być gotowe do końca przyszłego roku.

Dzięki tej inwestycji, jak informuje spółka PKP, prędkość pociągów poruszających się po Centralnej Magistrali Kolejowej zwiększy się do ponad 200 kilometrów na godzinę. Wiadukty w Koziej Wsi i Motycznie od lat były oczekiwane przez mieszkańców naszego powiatu.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ