Laureaci Dyktanda o Pióro Wójta Gminy Krasocin z Ireneuszem Gliścińskim i pracownikami biblioteki (fot. Urząd Gminy Krasocin).

Pogromcy byków w bibliotece, czyli dyktando o pióro wójta gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego

Zdzisława Mąkosa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czostkowie oraz Bartłomiej Bębacz ze szkoły w Bukowie zostali zwycięzcami piątego Dyktanda o Pióro Wójta Gminy Krasocin pod nazwą „Pogromcy byków w bibliotece”.

Dyktando dla dorosłych mieszkańców gminy oddzielnie oraz uczniów klas siódmych, ósmych i gimnazjum odbyło się 15 marca. Łącznie pisało go 22 uczestników. Prace sprawdzała komisja w składzie: Jolanta Lichosik, Anna Mietelska i Aneta Siwek.

22 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V Dyktanda o Pióro Wójta Gminy Krasocin „Pogromcy byków w bibliotece”.

W kategorii osób dorosłych wygrała po raz kolejny Zdzisława Mąkosa z Czostkowa, druga była Magdalena Tomczyk, a trzecia Zdzisława Robak.

W kategorii szkolnej najlepszy okazał się Bartłomiej Bębacz z Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie. Drugie miejsce zajęła Natalia Wiatrowska a trzecie Filip Ptak – oboje ze szkoły w Mieczynie.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali wieczne pióra oraz nagrody książkowe i rzeczowe, ufundowane przez wójta gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ